GRM155B11E221MA01J Multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Shenzhen Hefengxin Technology Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : Murata
Model Number : GRM155B11E221MA01J
Place of Origin : Japan
MOQ : 1
Payment Terms : T/T
Delivery Time : 5-8 work days
Packaging Details : SMD/SMT
product : Multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
dielectric medium : B
allowance : 20 %
package/box : 0402 (1005 metric)
series : GRM
Installation style : SMD/SMT
encapsulation : Reel,Cut Tape,MouseReel
Product type : Ceramic Capacitors
Contact Now
Manufacturer: Murata
Product category: multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Capacitance: 220 pF
Voltage rating DC: 25 VDC
Dielectric: b
Tolerance: 20%
Shell code-in: 0402
Shell code-mm: 1005
Length: 1 mm (0.039 in)
Width: 0.5 mm (0.02 in)