CL21B183KCFNNNE Multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Shenzhen Hefengxin Technology Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : Samsung Electro-Mechanics
Model Number : CL21B183KCFNNNE
Place of Origin : South Korea
MOQ : 1
Payment Terms : T/T
Delivery Time : 5-8 work days
Packaging Details : SMD/SMT
product : Multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
series : CL Automotive
dielectric medium : X7R
allowance : 10 %
package/box : 0805 (2012 metric)
Installation style : SMD/SMT
encapsulation : Reel,Cut Tape,MouseReel
Product type : Ceramic Capacitors
Contact Now
Manufacturer: Samsung Electro-Mechanics
Product category: multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Capacitance: 0.018 uF
Voltage rating DC: 100 VDC
Dielectric: X7R
Tolerance: 10%
Shell code-in: 0805
Shell code-mm: 2012
Termination type: SMD/SMT
Minimum operating temperature:-55 C.
Maximum operating temperature:+125c
Length: 2 mm (0.079 in)
Width: 1.25 mm (0.049 in)