V10P8-M3/86A 10A, 80V,TRENCH SKY RECT
Shenzhen Hefengxin Technology Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : Vishay
Model Number : V10P8-M3/86A
Place of Origin : United States
MOQ : 10
Payment Terms : T/T
Delivery Time : 5-8 work days
Packaging Details : SMD/SMT TO-277A-3
Installation style : SMD/SMT
Package/box : TO-277A-3
encapsulation : Reel,Cut Tape
series : V10P8
unit weight : 100mg
Contact Now
Manufacturer: Vishay
Product category: Schottky diode and rectifier
REACH - SVHC:
Product: Schottky directors
Installation style: SMD/SMT
Package/box: to-277a-3
Configuration: Single
Technology: si
If-forward current: 10 A
Vrrm-Repetitive reverse voltage: 80 V
Vf-direct voltage: 680mv
Ifsm-forward surge current: 180a
Ir-reverse current: 22 mA
Minimum operating temperature:-40 C.
Maximum operating temperature:+150 C.
Series: V10P8
Package: Reel
Package: cuttape
Trademark: Vishay General Semiconductor
Product type: Schottky Diodes & Correctors
Sub-category: Diodes & directors
Trademark name: TMBS eSMP
Unit weight: 100mg
V10P8.PDF
Product Tags:
10A Schottky rectifier diode
80V trench Schottky diode
SKY rectifier diode with warranty
Cheap V10P8-M3/86A 10A, 80V,TRENCH SKY RECT for sale
V10P8-M3/86A 10A, 80V,TRENCH SKY RECT Images