CL10F474ZO8NNWC Multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Shenzhen Hefengxin Technology Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : Samsung Electro-Mechanics
Model Number : CL10F474ZO8NNWC
Place of Origin : South Korea
MOQ : 1
Payment Terms : T/T
Delivery Time : 5-8 work days
Packaging Details : SMD/SMT
product : Multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
dielectric medium : Y5V
allowance : - 20 %, + 80 %
series : CL-Standard
package/box : 0603 (1608 metric)
encapsulation : Reel,Cut Tape,MouseReel
Product type : Ceramic Capacitors
Contact Now
Manufacturer: Samsung Electro-Mechanics
Product category: multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Capacitance: 0.47 uF
Voltage rating DC: 16 VDC
Dielectric: Y5V
Tolerance:-20%,+80%
Shell code-in: 0603
Shell code-mm: 1608
Termination type: SMD/SMT
Minimum operating temperature:-30 C.
Maximum operating temperature:+85 C.
Length: 1.6 mm (0.063 in)
Width: 0.8 mm (0.031 in)