BLM41PG102SH1L Ferrite beads 1000 ohm 25% alternate sizing guide below
Shenzhen Hefengxin Technology Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : Murata
Model Number : BLM41PG102SH1L
Place of Origin : Japan
MOQ : 1
Payment Terms : T/T
Delivery Time : 5-8 work days
Packaging Details : SMD/SMT
product : ferrite bead
allowance : 25 %
series : BLM41_SH
package/box : 1806 (4516 metric)
encapsulation : Reel,Cut Tape,MouseReel
Product type : Ferrite Beads
unit weight : 51 mg
Contact Now
Manufacturer: Murata
Product category: ferrite beads
Series: BLM 41 _ sh
Product: Ferrite Chip Beads
Termination type: SMD/SMT
Impedance: 1 kOhms
Maximum DC current: 1.5a.
Tolerance: 25%
Maximum DC resistance: 90 mOhms
Minimum operating temperature:-55 C.
Maximum operating temperature:+125c
Length: 4.5 mm
Width: 1.6 mm
Height: 1.6 mm
Qualification: AEC-Q200
Package: Reel
Package: cuttape
Encapsulation: MouseReel
Trademark: Murata Electronics
Product type: Ferrite Beads
Subcategory: Ferrites
Test frequency: 100mhz
Type: chip ferrite bead importer type
Part number alias: EKDMAT03-KIT
Unit weight: 51 mg
Product Tags:
High performance Multilayer Ceramic Capacitor
small size Multilayer Ceramic Capacitor
Cheap BLM41PG102SH1L Ferrite beads 1000 ohm 25% alternate sizing guide below for sale
BLM41PG102SH1L Ferrite beads 1000 ohm 25% alternate sizing guide below Images