CL02A103KQ2NNNE Multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Shenzhen Hefengxin Technology Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : Samsung Electro-Mechanics
Model Number : CL02A103KQ2NNNE
Place of Origin : South Korea
MOQ : 1
Payment Terms : T/T
Delivery Time : 5-8 work days
Packaging Details : SMD/SMT
product : Multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Installation style : SMD/SMT
allowance : 10 %
package/box : 0402 (1005 metric)
series : CL-Standard
encapsulation : Reel,Cut Tape,MouseReel
Product type : Ceramic Capacitors
Contact Now
Manufacturer: Samsung Electro-Mechanics
Product category: multilayer ceramic capacitor MLCC-SMD/SMT
Capacitance: 0.01 uF
Voltage rating DC: 6.3 VDC
Dielectric: X5R
Tolerance: 10%
Shell code-in: 1005
Shell code-mm: 0402
Termination type: SMD/SMT
Minimum operating temperature:-55 C.
Maximum operating temperature:+85 C.
Length: 0.4 mm (0.016 in)
Width: 0.2 mm (0.008 in)
Height: 0.2 mm (0.008 in)